VIDEO: Jak Václavské náměstí oslavilo den, který nám dal naději

Návštěvníci Koncertu pro budoucnost, který se konal 17. listopadu 2016 večer v horní části Václavského náměstí v Praze na závěr oslav výročí sametové revoluce.  (ČTK)

Návštěvníci Koncertu pro budoucnost, který se konal 17. listopadu 2016 večer v horní části Václavského náměstí v Praze na závěr oslav výročí sametové revoluce. | FOTO: ČTK

Václavské náměstí se opět stalo místem, kde si část českého národa připomněla, jak je pro něj důležitá demokracie a svoboda. Podle policejních odhadů až 30 tisíc lidí oslavilo 17. listopad na akci, která byla nazvána trefně Festival svobody. Umělci na pódiu vyzývali občany, aby si uvědomili, jak jednoduché je upadnout zpátky do totality, a je proto důležité svobodu bránit a nenechat si ji vzít.

Po hromadném zvonění budíků, které mělo znázornit snahu o probuzení národa, a které vystřídalo cinkání klíči v roce 1989, přišla spontánní a nečekaná věc, nezařazená do programu. Občané na Václavském náměstí začali zpívat hymnu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]