Video jako důkaz. Přesně takhle umí Alena Schillerová anglicky

repro EC

Ministryně financí Alena Schillerová | FOTO: repro EC

Alena Schillerová se nedomluví anglicky. S touto informací přišly Hospodářské noviny. Na sociálních sítích se okamžitě rozjely debaty a také vtipy na téma jazykových znalostí ministryně financí, která není schopna vyjednat pro ČR pomoc v EU, protože se zkrátka nedomluví. Ministryně informace Hospodářských novin vyvracela na Twitteru. Jak to tedy je?

Existují dva záznamy, kde ministryně používá angličtinu. Ani jeden příliš nepotvrzuje její znalosti. Slušně řečeno. První se objevilo už na podzim. Je zřejmé, že ministryně příliš neví…

Další video zachycuje Alenu Schillerovou, jak poněkud neobratně čte to, co jí někdo napsal na papír.

Nejde o úsměvnou drobnost. Schillerová už bohužel není úřednicí na finančáku v Brně. Je místopředsedkyní vlády a ministryní financí. A takhle hovoří se zahraničními partnery. Poněkud pikantní je, že premiér Babiš se před časem smál Bohuslavu Sobotkovi za jeho angličtinu. Sám by měl Schillerovou doučovat. Tedy pokud pan premiér nehovoří anglicky stejně jako česky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner