VIDEO: Je to kampaň! Andrej Babiš mladší paroduje Andreje Babiše staršího

AUTOR: Pavel Šafr

Reportéři deníku FORUM 24 se setkali v Curychu se synem českého premiéra Andrejem Babišem mladším a hovořili s ním o jeho záměru dovést svoji kauzu, při níž byl označen za blázna a zavlečen na anektovaný Krym, před soud. V rozhovoru, který zveřejníme ve středu 7. 7., sděluje Andrej Babiš ml., že se chystá podniknout právní kroky, které budou namířeny proti zneužívání psychiatrie, k němuž mělo podle něj dojít vytvořením falešné diagnózy.

Psychiatrička a politička z hnutí ANO Dita Protopopová určila u Andreje Babiše ml. těžkou paranoidní schizofrenii, která mu měla znemožnit vypovídat na policii v kauze dotačního podvodu jeho otce při financování luxusní farmy Čapí hnízdo. Reportéři deníku FORUM 24 nemohou posuzovat zdravotní stav premiérova syna, ale přinášejí naprosto jasný důkaz o jeho příčetnosti a svéprávnosti. Během setkání si Andrej Babiš ml. mimo jiné také dělal legraci ze svého otce a parodoval jeho notoricky známé hlášky.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Na videu začíná otcovým sloganem „Čau lidi“ a poté říká, že je to všechno kampaň. Nakonec se s humorem přiznává k tomu, co jeho otec neustále vytýká všem svým kritikům, totiž že je i on vlastně antibabiš. A protože se také jmenuje Babiš, tak pro sebe vytvořil nové jméno, které uvedl jako parafrázi na způsob, jak se představuje agent James Bond: „Jsem Antibabiš. Andrej Antibabiš.“

Muž, který měl být podle psychiatrů prakticky vyřazený z normálního života a normální komunikace, na tomto úryvku videonahrávky deníku FORUM 24 dokládá tím nejjednodušším způsobem, že je zcela příčetný. Celý rozhovor je pak důkazem toho, že se Andrej Babiš ml. rozhodl změnit svůj nedobrovolný status psychiatrického pacienta, a chystá se dosáhnout spravedlnosti. Mimo jiné se během interview dotkl i situace na české politické scéně. Lapidárním způsobem shrnul svůj názor na směřování České republiky: „Máte ostudného prezidenta a ostudného premiéra.“ Podle Babiše mladšího by si Češi měli dát pozor, aby se nevydali cestou Běloruska. Svému otci ostře vyčítá, jak se chová vůči Evropské unii, o jejíchž orgánech nedávno prohlásil, že jsou zbytečné.

Na setkání v Curychu dorazil Andrej Babiš ml. vlakem ze Ženevy a večer se vrátil domů. Působil klidným a vyrovnaným dojmem. Pouze při popisu své kauzy, zejména když hovoří o doktorce Protopopové, dává rozčileně najevo, že si nenechá líbit poškození svých práv.

Celý videorozhovor s Andrejem Babišem ml. najdete na webu internetového deníku FORUM 24 zítra, ve středu 7. července.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]