VIDEO: Když vám nechce pustit Česká televize Selský rozum, tady ho máte

Filmový dokument s názvem Selský rozum Zuzany Piussi a Víta Janečka, který byl uveden spolu s knihou Deníku Referendum Žlutý baron, mapuje unikátním způsobem vliv oligarchy Andreje Babiše na český venkov.

Vít Janeček (ČTK)

Veřejnoprávní televize, koproducent filmu Selský rozum, se rozhodla, že ho nebude vysílat před volbami. Snímek totiž ukazuje, že si Andrej Babiš udělal z českého zemědělství monopolní prostředek brutální exploatace, která má dalekosáhlé sociální i ekologické důsledky.

I když se na obrazovkách České televize film Selský rozum nyní neobjeví, divák se k němu může dostat jinou cestou, třeba na videoportálu YouTube. A protože se neustále objevují nové snahy o smazání tohoto filmu z internetu, rozhodlo se FORUM 24 jeho přítomnost ve veřejném prostoru bránit.

Když vám nechce pustit Česká televize Selský rozum, tak tady ho máte.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]