VIDEO: Konec turné Žlutého barona. Cítím odhodlání lidí, aby Babiš zemi nedostal, říká autor

Turné ke knize Žlutý baron a filmu Selský rozum, v nichž se tvůrcům podařilo unikátně zmapovat některé aspekty podnikání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, skončilo symbolicky ve Vodňanech. Stalo se tak proto, že právě firma Vodňanská drůbež podala na novináře z Deníku Referendum Zuzanu Vlasatou a Jakuba Patočku žalobu, jelikož v knize informují o podmínkách tamních pracovníků. „Nepochybně na pokyn velkého bosse,“ říká k tomu Patočka.

Obou aktérů se deník FORUM 24 ptal také na ohlasy, s nimiž se setkali. „Byl jsem příjemně překvapený,“ uvedl Patočka s tím, že kniha Žlutý baron s velmi rychle vyprodala a dotisku, který narychlo připravili, také mnoho nezbývá.

Film Selský rozum se díky kampani dostal do kinodistribuce. Vznikal ale ve spolupráci s Českou televizí. „Mám informaci od autorů, že bude možné jej zhlédnout během září,“ sdělila Vlasatá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]