VIDEO: Lékařka Soňa Peková říká, že koronavirus mohl vzniknout laboratorní cestou a omylem uniknout

MUDr. Soňa Peková, PhD., molekulární bioložka, vedoucí laboratoře Tilia Laboratories. (ČTK)

MUDr. Soňa Peková, PhD., molekulární bioložka, vedoucí laboratoře Tilia Laboratories. | FOTO: ČTK

Lékařka Soňa Peková zachytila ve své soukromé laboratoři dva případy nákazy koronavirem. Pak jí Ministerstvo zdravotnictví testování zakázalo. Oba pacienti měli jen lehké příznaky, a proto nebyli přijati státními institucemi, tedy zdravotním střediskem a hygienickou stanicí. Přestože její zdravotnická firma Tilia Laboratories dokáže infekci koronaviru testovat, musí zájemce o testy odmítat.

Doktorka Peková poskytla již řadu rozhovorů, z nichž je zřetelná její kompetence v oboru molekulární biologie. Na videu, které pro slovenskou televizi TA3 natočila společnost Leontýnka, Peková vysvětluje, jak mohl nový zákeřný virus vzniknout a jak se šíří. Nevylučuje možnost, že byl vytvořen laboratorním způsobem, protože tomu odpovídají některé jeho genové charakteristiky. Soňa Peková se ale nedomnívá, že by šlo o úmysl, který by navozoval možnost vytvoření cílené biologické zbraně. Spíše jde podle ní o náhodný únik, k němuž došlo nešťastnou náhodou. V epicentru nákazy ve městě Wu-chan sídlí podle Pekové laboratoř, která se genetickým inženýrstvím v oblasti virů zabývá.

Video natočila: www.Leontynka.cz pro slovenskou zpravodajskou televizi TA3, reportér David Vozdecký

Peková také vysvětluje, proč jsou proti němu odolné děti. Virus COVID-19 není dosud prozkoumaný a lidstvo nemá vybudované imunitní reakce. Většina lidí přitom nemusí vůbec tušit, že jsou virem infikováni, protože mívají jen slabé příznaky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]