VIDEO: Milujte se a množte se, vzkázal z karantény bývalý letec RAF

AUTOR: Paměť národa

Paměť národa i nadále natáčí rozhovory s pamětníky, i když kvůli koronavirové krizi na dálku. S Tomášem Lomem, letcem RAF, natáčel na dálku rozhovor Adam Drda. Válečný veterán v rozhovoru vypráví svůj příběh, ale vyjádřil se i k aktuální situaci v České republice a ve světě.

Tomáš Lom se narodil v židovské rodině. Po okupaci se mu podařilo utéct do Anglie, pak se přihlásil do armády. Od roku 1944 sloužil u RAF, později byl převelen do USA a po válce se vrátil do Československa.

Adam Drda se Tomáše Loma zeptal, zda má obavy z koronavirové pandemie. „Člověk tomu nemůže uhnout. Pandemie je, ať se mi to líbí, nebo ne,“ řekl Tomáš Lom. „Samozřejmě z toho nemám radost. Kdyby se to vyvinulo v nejhorším směru, že by lidi neměli práci, nastala bída, byl hlad a nebyly běžné požitky života, to by byl velký průšvih. Lidi by zhrubli,“ myslí si pamětník. Obává se toho, že v případě tragického vývoje by vyplavali na povrch „ti nejhorší živlové“. „Musíme být připraveni na to nejhorší a doufat v to nejlepší,“ dodal.

A co zaznělo na konci? „Milujte se a množte se, to je píseň světa,“ vzkázal bývalý letec RAF divákům videa Paměti národa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com