VIDEO: Mladíci si natáčeli tonoucího. Smáli se mu a nechali ho utopit

YouTube

Těžko uvěřitelný případ lidské bezcitnosti se odehrál na Floridě. Pět amerických chlapců si natáčelo tonoucího muže. Místo aby dotyčnému výrostci pomohli, nechali ho utopit. Video pobouřilo veřejnost, která nyní žádá potrestání mladíků ve věku 14–16 let.

Incident se neodehrál na žádné rozbouřené řece, ale ve vodní nádrži. Z dvouminutového videa je patrné, že by mladíci vlastní život při záchraně muže neriskovali. Jednatřicetiletému Jamelu Dunnovi, který zoufale bojoval o život, se ale místo jakékoliv pomoci vysmáli. Úřady mladíci o úmrtí neinformovali a video nahráli na YouTube.

Událost se stala 9. července na východním pobřeží Floridy ve městě Cocoa. Dunnovo tělo bylo nalezeno o pět dní později. Policie nejprve tvrdila, že výrostky nelze hnát k odpovědnosti, neboť podle floridských zákonů není pomoc tonoucímu povinná. Poté, co se případu ujala média, policie změnila názor. Mladíci by prý mohli být stíháni za to, že neinformovali koronera o Dunnově smrti.

Potrestání mladíků žádá Dunnova rodina, která video sama sdílela. Chtěla tak upozornit na bezcitnost, s jakou chlapci nechali muže zemřít. Podle sestry utonulého by pětice výrostků měla dostat lekci. „Pokud mohou jen tak sedět a nechat někoho přímo před svýma očima zemřít, představte si, jak se budou chovat, až budou starší,“ řekla Dunnova sestra.

Podle amerických médií se Jamel Dunn osudný den pohádal s matkou a zřejmě i se snoubenkou. Do vody se podle serveru New York Post vydal sám.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner