VIDEO: Pravý břeh - Institut Petra Fialy
PODCAST / Rok rozhodnutí je tu a Pravej podcast je zpět, aby vás jím provedl. V prvním letošním díle pro vás moderátoři Jirka Havránek, Michal Chládek a Jáchym Vrecion shrnuli uplynulé 3 roky vlády Petra Fialy a také co nás čeká ve volebním roce 2025!
Jak již název dílu, Rok rozhodnutí, napovídá, jedním z témat bylo i novoroční video premiéra Petra Fialy. „Mně se fakt líbilo to srovnání těch dvou světů, kde na jedné straně je chaos a na druhé je kompetence,“ komentuje Chládek. Premiérovo video sklidilo úspěch i v zahraničí, jak poznamenal Vrecion: „Když se podíváte na polský twitter, tak tam to rezonuje, jakože dobrá práce.“
Došlo i na vládní výsledky. „Tahle vláda předvádí nejlepší mezinárodní politiku od dob Mirka Topolánka,“ chválí Havránek. Chládek jakožto vystudovaný právník zase chválí Pavla Blažka. „Vděčná postava českých médií, ale když se koukneš, co odmakal a jaké věci doručil… Namátkou věci, které bychom od něj možná nečekali: redefinice znásilnění a dekriminalizace marihuany.“ Vrecion zase připomněl úspěchy Martina Kupky na ministerstvu dopravy a Jany Černochové na ministerstvu obrany.
Moderátoři neopomenuli ani samotnou nadcházející kampaň do poslanecké sněmovny. „Musíme se prostě vrátit mezi lidi,“ říká Havránek. „Nechat si někde naložit, někde vysvětlit, protože ve face-to-face kontaktu jsi nejlíp schopen reagovat na to, co ty lidi trápí,“ dodává. „Pravidlo: Každý den – vyjdi ven!“ komentuje s úsměvem Vrecion.
Jakého hodnocení se dočkala ostatní ministerstva? Jakým výzvám čelí vládní koalice ve volebním roce? Jaká by byla daň za rychlejší konsolidaci? Proč je SOCDEM v poslanecké sněmovně sci-fi? Ale i co čeká Pravej podcast? Je lepší Horda nebo Aliance? A kdo dostal k Vánocům ponožky? Poslechněte si 21. díl Pravýho podcastu!
Podcast vzniká ve spolupráci s Pravým břehem – Institutem Petra Fialy a Institutem pro pravicovou politiku.