VIDEO: Muslimové ve vánoční reklamě Tesco rozdělují Británii

Obchodní řetězec Tesco rozpoutal ve Velké Británii pořádně ožehavou debatu. Ve vánoční reklamě britské firmy totiž vystupují muslimové a Sikhové. Ti, jak známo, křesťanské svátky běžně neslaví. Firma naproti tomu argumentuje, že Vánoce si mohou užít všichni bez ohledu na náboženství.

Vánoce, svátky klidu a míru, jsou pro mnoho lidí bohužel spíše svátky stresu a utrácení. Pro obchodní řetězce je předvánoční období vrcholem roku. Na nákupy vydává velká část populace bez ohledu na vyznání. Ve vlně politické korekce však nelze popřít původní křesťanskou tradici, tedy připomínku narození Ježíše Krista. Muslimové nepovažují Ježíše za syna božího a Vánoce jako náboženské svátky neslaví. Tesco chce pochopitelně na vánočních nákupech co nejvíce vydělat a v reklamě pro nábožensky rozmanitou zemi pojalo Vánoce jako rodinnou sešlost bez ohledu na náboženské vyznání. Někteří lidé se s tím těžko smiřují. Jiní jsou nad věcí.

„Vážně! Muslimové a Sikhové slavící Vánoce,“ napsala na Twitter společnosti Tesco pod příspěvek s reklamou uživatelka profilu Mrsmortonvintage.

„Proč ne. Jsem muslimka, mám křesťanské příbuzné a není nic lepšího než s nimi slavit Vánoce. Otevřete svou mysl,“ reagovala naopak Que Khalil.

„V Tescu o Vánocích rádi uvítáme každého. Jsme hrdí na to, že se můžeme účastnit mnoha příležitostí, kdy se lidé o svátcích potkávají,“ uvedl mluvčí řetězce. Společnost Tesco plánuje do Vánoc divákům ve Velké Británii předložit ještě další čtyři vánoční spoty. Těžko predikovat, v jakém budou duchu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]