VIDEO: Muž si odmítal nasadit roušku a pokousal policistku

Muž bez roušky pokousal policistku. (MP Pardubice)

Muž bez roušky pokousal policistku. | FOTO: MP Pardubice

Lidé po celé republice nahlašují policistům a strážníkům osoby pohybující se na veřejnosti bez roušky. Zřejmě nejextrémnější případ zaznamenala Městská policie Pardubice. Hlídka tam vyjížděla na oznámení, že se po ulici pohybuje opilec bez roušky. Skončilo to pokousáním policistky, pokutou a spoutáním opilce.

„Když hlídka přijela, muž si před strážníky sundal roušku, ignoroval opakované výzvy strážníků k jejímu opětovnému nasazení a z místa chtěl navíc odejít. Protože v té chvíli již strážníci vyčerpali všechny domlouvací možnosti, došlo na použití hmatů a chvatů. V nastalém zápase muž začal kolem sebe kousat a naši kolegyni kousl do nohy. Po příjezdu další hlídky byl muž spoután a převezen na záchytnou stanici, kde u něj dechová zkouška ukázala 1,63 promile. Po vystřízlivění mu za neuposlechnutí výzvy byla uložena pokuta ve výši deset tisíc korun,“ shrnují strážníci v popisu zásahu.

Video ze zásahu najdete ZDE.

Stovky lidí čekají u plotu na Ruslan

Pardubičtí strážníci opakovaně informovali o hlídkování v okolí zdejšího vojenského letiště, kde přistávají letadla přepravující ochranné prostředky, které Česká republika nakoupila v Číně. Podle strážníků se v okolí letiště shlukují stovky lidí, které zajímá obří velkokapacitní transportní letoun Ruslan.

„Mezi diváky byly i rodiny s dětmi. Někteří z nich se nás ptali, proč mají odejít domů, jestli je na to nějaké nařízení. Další třeba rodina se dvěma dětmi asi předškolního věku. Ti nám zase tvrdili, že jsou na nezbytné procházce. V této souvislosti se nám nabízí jedno srovnání. Spousta lidí se pohoršovala nad chováním lyžařů, kteří se při návratu z Itálie vyhýbali kontrolám i karanténě. Nyní tu samou zodpovědnost ukázali lidé v Pardubicích u letiště,“ uvádějí strážníci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]