VIDEO: Na Mallorce kvůli koronaviru rozhání lidi z pláží policejní vrtulník

Vrtulník zahání z pláží na Mallorce nedisciplinované rekreanty.  (Youtube.com)

Vrtulník zahání z pláží na Mallorce nedisciplinované rekreanty. | FOTO: Youtube.com

Policie na Mallorce začala k prosazování opatření proti šíření koronaviru využívat vrtulník. Zahání s jeho pomocí od moře rekreanty, kteří nerespektují nařízení o nočním uzavření pláží. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na španělská média.

„Vykliďte pláže,“ vyzývá policie rekreanty z reproduktorů umístěných ve vrtulníku. Na videozáznamech je vidět, jak lidé kvůli silnému větru způsobenému rotorem vrtulníku opouštějí pláže.

Mallorca je součástí španělských Baleárských ostrovů, které patří mezi oblíbené turistické destinace. Baleárská regionální vláda koncem srpna v rámci boje proti šíření koronaviru zavedla opatření omezující veřejný život, včetně uzavření pláží a parků od deváté hodiny večerní do sedmé hodiny ranní, píše DPA.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]