VIDEO: Na nejvyšším tobogánu světa zemřel desetiletý hoch

Zesnulý Caleb Schwab  ()

Ve vodním parku Schlitterbahn v americkém státě Kansas zemřel desetiletý chlapec. Neštěstí se stalo na tobogánu Verrückt, který je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejvyšší na světě. Vyšetřování stále probíhá, podle svědků byl však chlapec vymrštěn do vzduchu a zachytil se do záchranné sítě, která tobogán lemuje. Na fotografiích z místa neštěstí po skluzavce stéká krev.

Po tobogánu, který je ve výšce 51 metrů, se jezdí v třímístných člunech rychlostí přesahující 100 kilometrů za hodinu. V roce 2014 bylo jeho otevření čtyřikrát pozdrženo kvůli obavám z bezpečnosti. „Je to jako skočit z Empire State Building. Je to nejděsivější věc, kterou jsem kdy udělal, “ přiznal spolumajitel parku Jeff Henry.

Podle svědků byl chlapec velmi hubený a na tobogánu neměl co dělat. Oficiální věkové omezení však pro tobogán neexistuje. „Schlitterbahn je vodní park pro rodiny, ale tohle není rodinná jízda,“ řekl Henry pro USA Today. Rodině hocha vyjádřil upřímnou soustrast.

Otcem zesnulého Caleba Thomase Schwaba je republikánský senátor státu Kansas Scott Schwab. „S Michelle chceme poděkovat přátelům a rodině za vyjádřenou podporu a soucit při náhlé ztrátě našeho syna Caleba. Ode dne, kdy se narodil, přinesl mnoho radosti naší rodině i všem, kteří s ním přišli do styku. Utěšuje nás vědomí, že je navždy s Ježíšem,“ vzkázal Schwab v oficiálním prohlášení.

Video z tobogánu Verrückt

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]