VIDEO: Německou kancléřku opět postihl třes. Už potřetí za tři týdny

Německou kancléřku Angelu Merkelovou na středečním setkání s finským premiérem Anttim Rinnem znovu postihl třes. Za necelý měsíc už je to potřetí, co se musela potýkat se zdravotními problémy. Merkelová se opět roztřásla, když stála na uvítací ceremonii.

„Kancléřka je v pořádku, jednání s finským premiérem pokračují podle plánu,“ prozradil podle televize Sky mluvčí německé vlády.

Opakovala se tak situace z června, kdy kancléřku potíže postihly při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Týden na to se vše opakovalo. Problémy nastaly v sídle prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera v zámečku Bellevue, když dostala jmenovací dekret nová ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtová.

Jelikož se dříve hovořilo o tom, že třes byl způsoben dehydratací, Merkelové nabídli sklenici vody, kancléřka však odmítla. Šéfka německé vlády se podle tamních médií nechala vyšetřit lékaři, ti ale žádný problém nezjistili.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner