VIDEO: Nový klip Pussy Riot. Mučení, věšení vězňů, korupce a Putin

()

Ruská ženská skupina Pussy Riot přišla s novým videoklipem. Provokativní video opět kritizuje poměry v zemi Vladimira Putina, který se zde objevuje jako hlavní iniciátor všeho špatného.

Název Chaika odkazuje na ruského prokurátora Jurije Čajku, který je díky svému vlivnému synovi součástí mafiánského podsvětí v Rusku. Čajka působil jako ministr spravedlnosti, v současnosti je generálním prokurátorem Ruské federace. Vstup do strany, přátelství s oligarchy, to všechno podle písně vede v putinovském režimu k úspěchu – a to k němu vedlo i u Čajky.

Eric Drooker

Text připomíná i konflikt na Ukrajině ironickou poznámkou: „Na Krym nejedu, prý tam mají výpadky elektřiny.“ A takto zní refrén písně: „Moci dané Bohem, synku, buď navěky věrný. Miluji Rusko. Jsem Vlastenec. Žij jednoduše. Jako svatý. Nejez příliš, užívej střídmě a brzy se postavíš na vlastní nohy.“

Zdroj: youtube.com, klip s českými titulky byl zveřejněn exkluzivně na webových stránkách iniciativy OPEN DOORS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]