Deník Blesk v pátek informoval o tom, že v lokalitě Slunečná u Lipenské přehrady zajistil ekonomický ředitel českobudějovické nemocnice Martin Bláha stavbu čtyř domů, z nichž jeden má patřit hejtmanu Jiřímu Zimolovi a druhý jeho náměstkovi. Bláha tvrdí, že Zimola projekt průběžně financuje, v jeho majetkovém přiznání však není o celé věci vůbec nic. Bláha pro Blesk nejprve řekl: „Starám se o to jako hlavní investor, aby bylo vše jednodušší. Je připravena smlouva o smlouvě budoucí. Pan hejtman si to průběžně financuje. Vše je čisté. Až dojde ke kolaudaci, tak se dům převede na něj.“ Hejtmana Zimoly se na celou věc zeptal i deník FORUM 24.

„Nechte to prosím na nás, já hned po víkendu zveřejním všechny doklady,“ uvedl Zimola s tím, že se rozhodně jednalo o naplánovaný útok, který jej měl poškodit v den sjezdu. O tom, kdo by za ním mohl stát, spekulovat nechtěl.

Zimola se také vyjádřil ke kandidatuře Miloše Zemana, který bude obhajovat prezidentské křeslo. „Miloš Zeman ČSSD ke svému vítězství nepotřebuje. Ale tak trochu si troufnu říct, že ČSSD potřebuje Miloše Zemana,“ myslí si Zimola.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora