Nový rekreační dům jsem platil z úspor. Byl to útok před sjezdem, říká Zimola

Deník Blesk v pátek informoval o tom, že v lokalitě Slunečná u Lipenské přehrady zajistil ekonomický ředitel českobudějovické nemocnice Martin Bláha stavbu čtyř domů, z nichž jeden má patřit hejtmanu Jiřímu Zimolovi a druhý jeho náměstkovi. Bláha tvrdí, že Zimola projekt průběžně financuje, v jeho majetkovém přiznání však není o celé věci vůbec nic. Bláha pro Blesk nejprve řekl: „Starám se o to jako hlavní investor, aby bylo vše jednodušší. Je připravena smlouva o smlouvě budoucí. Pan hejtman si to průběžně financuje. Vše je čisté. Až dojde ke kolaudaci, tak se dům převede na něj.“ Hejtmana Zimoly se na celou věc zeptal i deník FORUM 24.

„Nechte to prosím na nás, já hned po víkendu zveřejním všechny doklady,“ uvedl Zimola s tím, že se rozhodně jednalo o naplánovaný útok, který jej měl poškodit v den sjezdu. O tom, kdo by za ním mohl stát, spekulovat nechtěl.

Zimola se také vyjádřil ke kandidatuře Miloše Zemana, který bude obhajovat prezidentské křeslo. „Miloš Zeman ČSSD ke svému vítězství nepotřebuje. Ale tak trochu si troufnu říct, že ČSSD potřebuje Miloše Zemana,“ myslí si Zimola.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner