VIDEO: ODS loví voliče na klip hodný Dělnické strany

Eric Drooker

Jeden z nových předvolebních spotů Občanské demokratické strany by se dal jednoznačně zařadit do skupiny bizarních výstřelků prapodivných politických uskupení. Téma sociálních dávek je v Ústeckém kraji bezesporu aktuální, ale úroveň, s jakou ODS prezentuje snahu o zlepšení jejich rozdělování, není hodna demokratické politické strany. Těžko si lze také podobný klip spojovat s předsedou ODS Petrem Fialou, vysokoškolským profesorem a politikem, mezi jehož výrazné rysy patří kultivované vystupování.

Příběh člověka, který dávky pobírané na úřadě chodí prohrávat do herny, není nereálný, ba naopak. V některých částech naší republiky takto funguje řada rodin a dozajista se jedná o velký sociální problém. Upozorňovat však na tento nešvar formou obhroublého videa, které by divák na první pohled přisoudil například Dělnické straně nebo Okamurovcům, se ODS opravdu nepovedlo.

Přiblížit se takzvaně obyčejnému občanovi totiž nemusí a v případě opoziční strany, která vystupuje jako ochránce pracovitých lidí, ani nesmí být takto prvoplánové a ubohé. ODS tímto počinem udělala velký krok zpátky při snaze zvýšit své volební preference a získat podporu voličů v nadcházejících krajských a senátních volbách.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články