Každé vystoupení Andreje Babiše, které pečlivě nezrežírují jeho poradci a PR tým mu nepřipraví projev, stojí za to. Ve chvíli, kdy Babiš mluví bez podkladů, odhaluje svoji velkou slabinu, problém s vyjadřováním, s jazykem země, které vládne, a s velmi zvláštním tokem myšlenek. Naposledy Babiš mluvil spatra ve středu. Na výroční členské schůzi Česko-německé obchodní a průmyslové komory měl mít Babiš vystoupení na téma aktuální situace českého vzdělávacího systému.

Namísto toho mluvil o tom, že včely mají rády řepku, že chce motýle a že bude sázet stromy. Premiér tak opět připomněl, že bez podkladů jsou jeho vystoupení podobně mimo a legrační jako projevy Milouše Jakeše, Babišova spolusoudruha z předrevoluční KSČ.

Přinášíme proto video Babiše i Jakeše pro podrobné srovnání. Podoba je totiž ohromující. Video ze středečního vystoupení premiéra pořídil server Seznam zprávy a najdete ho ZDE.

Po jeho zhlédnutí doporučujeme část vystoupení Milouše Jakeše na Červeném Hrádku. Například v čase 2:37 vytasí svůj legendární výrok o chovu bojlerů.

A tady je speciální část, kdy se generální tajemník ÚV KSČ Jakeš věnoval Haně Zagorové a Petru Jandovi.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora