VIDEO: Pavel Foltán utekl z Rady ČTK. Rád by přitom seděl v Radě České televize

AUTOR: youtube.com

Pavel Foltán je členem Rady České tiskové kanceláře. Rád by se ale stal radním České televize. Když se ho na zasedání Rady ČTK jeho kolegyně dotazovala na tvrzení, která pronášel před poslanci volebního výboru Poslanecké sněmovny, Foltán se prostě a jednoduše zvedl a odešel.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Z videa je zjevné, že Foltán odmítal diskutovat a jakkoli vysvětlit, co všechno změnil v ČTK od doby, kdy je radním – přitom právě to poslancům tvrdil. „Bylo tam trochu vzrušení a za minulé dva roky se pohnulo něco, co se nepohnulo za 28 let,“ uvedl v Poslanecké sněmovně Foltán s tím, že se zabýval ekonomickou částí, kterou považuje za problém i u České televize, a proto by nyní v její radě rád zasedl.

Foltánova kolegyně Angelika Bazalová chtěla, aby radní konkretizoval, co v Radě ČTK vlastně udělal, a odkazovala se na jeho slova, že by se poslanci mohli zeptat ostatních radních. „Tak jsem se chtěla zeptat, zda byste to nějak nevysvětlil,“ uvedla. On se však během jejího dotazu oblékl a měl se k odchodu. „To je absolutně bez komentáře,“ prohlásil a dodal: „To vůbec nespadá do kompetence Rady ČTK.“

Foltán tedy odmítl cokoli objasnit a odešel. Nijak tomu nezabránil ani předseda Rady ČTK David Soukup.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články