VIDEO: Zakázaný rozhovor Těžkýho Pokondra s Jaroslavem Kmentou

Rozhovor moderátorské dvojice Miloš Pokorný a Roman Ondráček s Jaroslavem Kmentou byl na Frekvenci 1 zakázán. Následoval odchod dua Těžkej Pokondr z rozhlasové stanice, která jim cenzurovala hosty. Populární moderátoři se ovšem nenechali odradit a „pirátské vysílání“ nakonec vzniklo a FORUM 24 ho svým čtenářům přináší.

Zkušený investigativní novinář vydal novou knihu Boss Babiš, takže jako první musela přijít řeč právě na šéfa hnutí ANO. Roman Ondráček nejdříve Kmentu poučil, jak má pomocí písně skupiny Kryštof s exministrem financí komunikovat a poté už žurnalista vyprávěl o tom, jak společně dělali rozhovor na Babišově mítinku.

Jak Kmenta vysvětlil, knížku o miliardáři chystal už od roku 2013, kdy Babiš vstoupil do politiky. Proč ovšem vychází kniha těsně před volbami? „Jasně, mohl jsem počkat třeba do listopadu, nebo třeba za pět let. Ale já chci mít jako novinář a spisovatel čisté svědomí, že jsem svým čtenářům nabídl to, co jsem nasbíral klíčového o Andreji Babišovi. Aby nerozhodnutí voliči věděli,“ vysvětlil Kmenta.

aTEO (koláž)

Na přetřes přišla i situace v Babišově vydavatelství MAFRA. „Zřejmě neexistuje žádný pokyn od Babiše, koho konkrétního nedávat. To záleží na středním managementu, jak je ohebný. Teď se ukazuje ta připos*anost,“ říká Kmenta Pokondrům. „Myslím si, že i ve vašem rádiu se někdo připos*al a nechtěl si dělat hypotetické problémy s nějakými dalšími vlivy, které se kolem toho odehrají,“ myslí si novinář o zákazu rozhovoru na Frekvenci 1.

„Je zvláštní, že ty jsi byl zakázán a přitom se předtáčí Press Klub s Babišem, kde je ta politika jasná a bude odvysílán před volbami,“ zmínil Ondráček zvláštní praktiky v rádiu, kde s Pokorným sedm let pracovali a kde dostávali poslední roky velké množství zákazů.

Jaroslav Kmenta v rozhovoru také zavzpomínal na první setkání s Andrejem Babišem. „Měl jsem z něj husí kůži. Když jsem ho slyšel, jak se vyjadřuje, tak se vůbec nedivím, že si tak rozumí s Milošem Zemanem,“ říká novinář, který přiznává, že šéf ANO je určitě chytrý a velmi zkušený podnikatel, který se rychle naučil, jak fungovat v politice.

Pokud by se však Babiš stal premiérem, je to podle Kmenty velká hrozba.

Ve videu se také dozvíte:

Proč si Kmenta dělal selfie s Babišem?

Jakou má Roman Ondráček zkušenost s Babišovým vydavatelstvím MAFRA?

Jaké panují vztahy v Babišových médiích?

Jak ovlivnil příchod Babiše do politiky společenskou atmosféru?

Koho bude volit Jaroslav Kmenta?

Komu měl původně patřit klip k písničce Těžkýho Pokondra Kretén?

Proč Pokondři odešli z vysílání České televize?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner