VIDEO: Policie zadržela reportéra CNN přímo v živém vysílání

repro Twitter

Zadržení reportéra CNN během protestů v Minneapolisu | FOTO: repro Twitter

Policie v americkém státě Minnesota zadržela reportéra televizní stanice CNN Omara Jimeneze během jeho živého vstupu do vysílání o tamních protestech. Podle zveřejněných informací a svědectví policisté požadovali, aby se novinář přesunul na jiné místo. On souhlasil a spolupracoval, i přesto byl zadržen.

„Naši právníci pracují na tom, aby reportéry dostali ze zajetí a zpátky do ulic, kde mají být a kde dělají svoji práci,“ uvedl ve vysílání CNN moderátor ve studiu.

Demonstrace ve městě Minneapolis probíhají již několik dní. Ve středu tam policie rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Ten zemřel poté, co mu při zatýkání klečel policista na krku.

Případem se zabývá Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a činitelé státu Minnesota. Policie chtěla Floyda zatknout na základě udání, že se chystá v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Podle policejní zprávy se černoch strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog.

Od zveřejnění případu se protesty rozšířily i do dalších měst. Demonstrace proběhly například v Memphisu v Tennessee či v Denveru v Coloradu. V Minneapolisu zapálili podle České televize demonstranti policejní stanici.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner