VIDEO: Policisté sebrali dealery. Neměli po kapsách drogy, ale respirátory

repro Policie ČR

Zadržený dealer respirátorů v Praze | FOTO: repro Policie ČR

Pražští policisté informovali o tom, že „posbírali“ několik lidí, kteří prodávali zakázaný materiál. Nešlo o drogy ani léky. Tři muži prodávali respirátory třídy FFP3. Jejich prodej stát zakázal. Proto je policisté zatkli a jejich „zboží“ zabavili pro stát. Mužům hrozí pokuta až milion korun.

Akce kriminalistů druhého oddělení třetího policejního obvodu měla krycí název FILTR. „V prvním případě kriminalisté z pražské Palmovky zajistili v neděli krátce po půl třetí dva třiadvacetileté muže, kteří na sociálních sítích nabízeli k prodeji respirátory typu FFP3. U dvojice kriminalisté nalezli 120 kusů respirátorů,“ popsala mluvčí policie Violeta Siřišťová.

 

Policisté ale v zatýkání pokračovali i v dalších hodinách. „Obdobného jednání se dopustil šestatřicetiletý muž, který byl zároveň i známý výše uvedených. Tento prodejce rozhodně netroškařil a respirátory FFP3 nabízel na internetových portálech, jeden za rovných tisíc korun. Kriminalisté podezřelého zajistili v neděli v půl jedenácté večer právě při prodeji sta kusů respirátorů u stanice metra Pražského povstání v Praze 4. U něj zajistili dokonce více než pět set kusů respirátorů,“ dodává mluvčí.

Vláda zakázala prodej respirátorů této třídy mimo státní sektor. A tak policisté nenahánějí po ulicích zloděje a drogové dealery, ale prodejce a spekulanty s respirátory. Tím, kdo tento černý trh vytvořil, ale nejsou zmínění prodejci. To vláda, která nebyla schopna včas zajistit kvalitní respirátoty v odpovídajícím množství. Ta vytvořila tento černý trh. Vláda zakázala jejich prodej mezi lidmi a v obchodech. Mimochodem FFP3 je ten respirátor, který používá Andrej Babiš. Spíše než pro politiky by ale tato třída měla být určena pro zdravotníky, pracovníky sociální péče a další lidi v „první linii“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner