VIDEO: Polského novináře napadli v televizi Rusové. Zastával se Ukrajinců

()

Nezávislý polský novinář Tomasz Maciejczuk se během natáčení diskusního pořadu na TV Centr dostal do ohrožení svého zdraví. Žurnalista mluvící o poměrech v dnešním Rusku se zmínil o dění na Ukrajině a touze ukrajinských občanů žít v lepších podmínkách, než jaké mají Rusové. Na hosta se nejdřív obořil moderátor a pak se přidali i další diskutující. atmosféra zhoustla a skončilo to fyzickým napadením Maciejczuka.

 

Jak uvádí polský server http://wiadomosci.gazeta.pl/: „V tomto bodě, nastoupil otrávený moderátor Roman Babajan, který přerušil výměnu názorů a chtěl se ujistit, že slyšel to, co Polák řekl. Když se to potvrdilo, moderátor programu hodil do obličeje Maciejczukovi své poznámky a vykřikl: ‚To vy žijete ve sr****ch!‘

polak

Potom se debata řádně rozjela. Prokremelští hosté programu jasně podpoření Babajanem, začali požadovat, aby Polák okamžitě opustil studio. Když je nevyslyšel a připomenul, že jeden z hostů již dříve uvedl, že Poláci a Ukrajinci se prodávají jako prostitutky, vypukla rvačka.

Připojil se k ní i ruský politolog a bývalý ukrajinský poslanec Igor Markov (Markov je hledaný na Ukrajině za účast na nepokojích v Oděse v roce 2007 – pozn.). Náhle udeřil Poláka nejdřív do paže a o chvíli později pěstí do obličeje.

Program byl zastaven a polský televizní novinář odešel s modřinou na oku a pohmožděný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner