VIDEO: Portugalsko sužují požáry. Zemřelo nejméně 24 lidí

Na nejméně 24 mrtvých stoupl počet obětí lesního požáru v Portugalsku. Oznámil to předseda vlády. Předchozí bilance uváděla 19 mrtvých.

„Čelíme strašné tragédii. Momentálně je potvrzeno 24 mrtvých, ale počet obětí se může ještě zvýšit,“ řekl premiér António Costa.

Většina obětí podle státního tajemníka na ministerstvu vnitra Jorgeho Gomese uhořela ve svých autech, uvízlých v ohnivé pasti na silnici mezi Figueiro dos Vinhos a Castanheira de Pêra v regionu Leiria v centrální části Portugalska. Asi dvě desítky raněných, včetně šesti hasičů, byly hospitalizovány.

Požár vypukl z dosud nezjištěných příčin v sobotu odpoledne v oblasti u města Pedrogâo Grande, ležícího asi 200 kilometrů na severovýchod od Lisabonu. Do boje s plameny bylo v noci na dnešek nasazeno na 500 hasičů se 160 vozidly.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]