Praha se rozloučila s kardinálem Vlkem. „Byl velkým bojovníkem,“ řekl Horáček

V sobotu 25. 3. se v pražské katedrále konal pohřeb někdejšího pražského arcibiskupa kardinála Miloslava Vlka. Do katedrály přišlo na rozloučení několik tisíc věřících. Bohoslužbu vedl jeho nástupce kardinál Dominik Duka a kázání pronesl emeritní plzeňský biskup František Radkovský. Radkovský patří – stejně jako Vlk – k významnému duchovnímu hnutí italského původu Focolare.

Závěrečné obřady vedl olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Papežský nuncius v Praze přečetl v italštině telegram papeže Františka. Citována byla také Vlkova duchovní závěť. V ní říká, že volbu místa posledního odpočinku nechává na ostatních. Byl uložen do hrobky v katedrále, kde už jsou pohřbeni jeho předchůdci kardinálové Karel Kašpar a František Tomášek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]