VIDEO: Přibil ve sněmovně vypovídal o únicích ze spisů. Babiš dorazil

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a někdejší novinář Mladé fronty Dnes Marek Přibil by měli dnes před sněmovní komisí vysvětlit, zda měli údaje z živých spisů a jak s nimi případně nakládali. Nahrávky rozhovorů Babiše a Přibila zveřejnil twitterový účet Julius Šuman.

Nejprve dostali před komisí slovo zástupci advokátní komory Jan Sokol a Martin Vychopeň. Předseda komory Vychopeň novinářům sdělil, že komise se zajímala o trestní spisy z hlediska obhajoby. „Předsedou advokátní komory jsem osmým rokem a ještě jsem se nesetkal s informací, že by běželo kárné řízení s některým advokátem z důvodu, že by neoprávněně vynášel informace proti zájmům svého klienta,“ řekl Martin Vychopeň.

Marek Přibil dorazil do sněmovny po desáté hodině. Andrej Babiš už dorazil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]