VIDEO: Protesty po francouzských volbách. Zadrženo 29 lidí

Protesty v Paříži uspořádané v neděli večer při vyhlašování výsledků prvního kola prezidentských voleb ve Francii skončily zadržením 29 lidí. Při potyčkách bylo zraněno šest policistů a tři demonstranti, napsala dnes agentura AFP s odvoláním na policii.

K výslechu policisté podle prefektury předvedli celkem 143 osob. Akce se na výzvu antifašistických a protikapitalistických hnutí zúčastnilo několik set lidí. Začali se scházet, už když byly zveřejňovány první odhady výsledků. Do druhého kola, které se bude konat v květnu, postoupil centrista Emmanuel Macron a zástupkyně krajní pravice Marine Le Penová.

Mnoho demonstrantů mělo na sobě podle agentury AFP kukly a na policisty házeli petardy a zápalné lahve. Vzplálo několik automobilů a rozbíjely se výkladní skříně.

Asi 40 dalších podobných akcí se konalo i mimo Paříž, souhrnný počet jejich účastníků se odhaduje na 2000. Nejvíce osob − asi 300 − se sešlo v Nantes a 250 v Toulouse. Větší zásah si vyžádala akce v Bordeaux, kde se zatýkalo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner