VIDEO: Řidič sdílené taxislužby Bolt vyhodil násilím nevidomou ženu na ulici

repro video ČT24

Řidič Boltu vyhazuje nevidomou ženu na ulici. | FOTO: repro video ČT24

Na sociálních sítích koluje otřesné video na kterém řidič sdílené taxislužby Bolt násilím vytáhl nevidomou ženu z vozu a nechal ji volající o pomoc ležet na silnici. Kolem projela dvě auta, a nikdo nepomohl. K incidentu došlo na Žižkově, odkud chtěla žena přepravit do svého bydliště.

Video zveřejnila například Česká televize ZDE.

Když žena nastoupila společně se svým slepeckým psem, řidič ji vyzval, aby odešla, ačkoliv ho upozornila, že je nevidomá a bez psa se neobejde. „On na to zareagoval, že v žádném případě psa nepoveze, a nemohla jsem ho přesvědčit. Začal na mě křičet a sprostě mi vynadal. Když jsem ho upozornila, že takto by se k zákazníkům neměl chovat, vystoupil a začal mě surově tahat ven,“ přiblížila pro TVnovinky.sk nevidomá Květa. Taxikář potom rychle odjel, ale po chvíli se vrátil, stáhl okno a vyhodil na zem její slepeckou hůl, která po surovém vytažení zůstala ve voze.

Žena volala o pomoc, po chvilce jí pomohli lidé z blízkého hotelu a kolemjdoucí. Domů ji nakonec dopravili policisté, kteří se událostí zabývají. Řidič už u Boltu nejezdí. „Okamžitě poté, co jsme se o tomto incidentu dozvěděli, jsme daného řidiče dohledali a na naší platformě jsme ho zablokovali. S řidičem jsme v úzkém kontaktu a zjišťujeme od něj podrobnosti,“ sdělil ČTK mediální zástupce firmy Bolt Jan Novosad. Na incident upozornil Deník N.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner