Robejšek oznamuje vznik nové strany s názvem Realisté

Politolog a analytik Petr Robejšek (ČTK)

Politolog a analytik Petr Robejšek | FOTO: ČTK

Proruský politolog Petr Robejšek, známý svými názory blízkými zejména prezidentu Miloši Zemanovi, oznámil, že zakládá novou politickou stranu. Strana bude podle informací deníku Echo24.cz fungovat s podporou investiční skupiny Penta. Uskupení by se mělo profilovat jako středopravicové a ponese název Realisté.

Spolu s Robejškem bude ve straně Realisté ekonom Pavel Kohout, který s ním působil už v think tanku Institut 2080. Kladou si za cíl „uzdravit českou politiku“. Strana si v podzimních parlamentních volbách věří dokonce na 20 % voličů – a Robejšek nevyloučil, že by některý z členů kandidoval na prezidenta.

Politolog, ekonom, komentátor a publicista Robejšek žije v Německu. Po emigraci v roce 1975 se postupně se vypracoval až na ředitelské místo v soukromém Mezinárodním ústavu pro politiku a hospodářství v Hamburku. Po pádu komunismu začal přispívat do českého tisku, často vystupuje v rozhlase a v televizi. Je kritikem EU, politiky Angely Merkelové atd.

screenshot-2016-11-24-10-40-25

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]