VIDEO: Rusko zkoumá reklamu značky Calvin Klein. Je to prý „gay propaganda“

Eric Drooker

Reklama značky Calvin Klein, v níž se objevily páry stejného pohlaví, rozzlobila ruské úřady. Občané si prý hromadně stěžují na homosexuální propagandu, která je v Rusku zakázaná.

Moskevský list Rambler News Service informoval, že reklama na vůni CK2 obsahuje „prvky propagandou homosexuality a pedofilie „. Informací se prý začaly zabývat úředníci ve městě Archangelsk. Známé značce může hrozit pokuta 1 milion rublů.

Podle webu Medusa, který v angličtině píší ruští novináři, viděly klip od pondělí tři tisíce lidí. Propaganda netradičních sexuálních vztahů je v Rusku zakázaná od roku 2013. Cílem je zabránit šíření informací, které by mladé lidi mohly „tlačit do nekonvenčních sexuálních vztahů, které by následně bránily budování rodiny, jak je tradičně chápána v Rusku.“

Zda vás video pohoršuje, můžete posoudit sami.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]