Video: ruský voják se nervově zhroutil a začal rozbíjet okna auta. Nepustili ho na přehlídku

Voják Jeremenko rozbíjí okna auta bezpečnostní služby. (youtube)

Voják Jeremenko rozbíjí okna auta bezpečnostní služby. | FOTO: youtube

Voják Nikita Jeremenko, který byl vyřazen z účasti na vojenské přehlídce ke Dni vítězství na Rudém náměstí v Moskvě, rozbil před mnoha nastoupenými vojáky pažbou zbraně sklo auta Federální služby ochrany (FSO).

Nezvyklým činem, který je zachycen na videu, prý protestoval proti „nespravedlivému rozhodnutí“, kterého byl obětí. Sám voják to řekl ve své výpovědi. Uvedl to zdroj ministerstva vnitra.

„Myslím, že se se mnou zacházelo nespravedlivě,“ uvedl Jeremenko. Zdroje nespecifikovaly, co přesně Jeremenko za nespravedlnost považoval.

Podle něj asi v 9.45, „když si uvědomil, že před odjezdem na Rudé náměstí nezbývá moc času“, běžel k modrému autu Volkswagen a rozbil sklo pažbou pušky. Hned poté byl zadržen.

Ivan Trojan (Roman Černý)

Již 25. června oficiální agentura TASS informovala, že k incidentu došlo kvůli nervovému zhroucení brance poté, co byl vyřazen z účasti na přehlídce. Neplánoval údajně žádnou provokaci a nebylo zahájeno trestní řízení.

Na Rudém náměstí v centru Moskvy se 24. června konala přehlídka k výročí vítězství nad nacistickým Německem. Původně se měla konat v tradičním termínu 9. května, ale pandemie koronaviru si vynutila její odložení. Termín 24. června vybral prezident Vladimir Putin kvůli tomu, že ten den před 75 lety se na Rudém náměstí konala přehlídka vítězné Rudé armády.

Ministerstvo obrany ujistilo, že vojáci se připravovali na přehlídku při dodržování všech hygienických norem. Úřady počítaly s testy na koronavirus pro všechny účastníky akce. Kvůli nebezpečí nákazy byl přístup na přehlídku omezen. Některá města, například Čeljabinsk, Irkutsk, Pjatigorsk či Simferopol, hromadné oslavy válečného vítězství zrušila.

Kvůli hygienickým opatřením byly tribuny zaplněny jen ze třetiny. Ze zahraničních hostů přehlídce přihlíželi prezidenti Běloruska, Kazachstánu, Moldavska, Tádžikistánu a Uzbekistánu, srbský prezident Aleksandar Vučič či srbský zástupce ve vedení Bosny Milorad Dodik.

(Zdroj: RBC.ru)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner