VIDEO: Rusové bili v centru Prahy Čechy a Ukrajince

Rusové útočí na Čechy a Ukrajince v centru Prahy. (repro Facebook)

Rusové útočí na Čechy a Ukrajince v centru Prahy. | FOTO: repro Facebook

Skupinka Rusů napadla v neděli večer v centru Prahy Čechy a Ukrajince, kteří upozorňovali na to, co Rusové páchají na východě Ukrajiny. Jednoho člověka povalili na zem, do dalších mlátili holí a jedné ženě chrstli svařené víno do obličeje.

„Dnes jsme na petičním stánku Pražského Majdanu zažili tvrdý fyzický útok skupiny asi pěti ,Sovětů‘. Nejprve přišli k našemu stánku s tím, že jsou z Doněcka. Žili tam za Sovětského svazu, kdy to byla ,normální země‘. Počátkem devadesátých let se odstěhovali do Prahy. Po krátké slovní výměně došlo k dost tvrdému fyzickému napadení. Jednoho majdanistu skupinka povalila. Jedné z majdanistek vychrstla Ruska svařené víno do obličeje. Starší ,Sovět‘ útočil holí na všechny kolem. Všichni se vrhali po fotoaparátech a mobilních telefonech. Nadávali nám do fašistů. Pak rychle utekli,“ popsala incident Soňa Pospíšilová. Video najdete ZDE.

Společně s přáteli se snaží informovat o tom, co se děje na Ukrajině a co tomu všemu předcházelo. „Někdejší zájem o Majdan a o počátky ukrajinsko-ruské konfrontace se ve stínu jiných událostí zmenšil a ustoupil do pozadí. Ať si to kdo ale uvědomuje nebo ne, zůstává Ukrajina jednou z klíčových zemí pomezí střední a východní Evropy, která bojuje dříve těžko představitelný zápas za vlastní seberealizaci a jejíž osud je důležitý pro vývoj celé Evropy,“ uvádějí členové Facebookové skupiny My a Ukrajina.

Zajímavostí je, že proti tomuto násilí se Pražský hrad a jeho neustále tweetující mluvčí Jiří Ovčáček neohrazuje. Na rozdíl od facky, kterou dala novinářka Petra Procházková ruskému dezinformátorovi ze lživého serveru Sputnik. Aby Čechy v centru jejich hlavního města bili Rusové, je asi v pořádku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]