Video s Hitlerem, který se dozvídá o další demonstraci, trefně postihuje Babišův cynismus

Hitler se dozvídá, že v černu bude na Václavském náměstí v Praze další demonstrace  (YT, Pád třetí říše, screenshot)

Hitler se dozvídá, že v černu bude na Václavském náměstí v Praze další demonstrace | FOTO: YT, Pád třetí říše, screenshot

V aktuální verzi satiricky dabovaného videa z Hitlerova bunkru se vůdce „Andrej“ dozvídá o chystané úterní demonstraci na Václavském náměstí v Praze za odstoupení Andreje Babiše z funkce premiéra. To se ale vůdci ani trochu nezamlouvá. Že to tentokrát se špatnými zprávami už přehnala, je generalitě jasné v okamžiku, kdy v šéfově podzemní pracovně mají zůstat jen ředitel z „uzenin“, „pečiva“, „řepky“ a z Lidovek. Autoři této profesionálně  dabované verze ikonické scény z filmu Pád třetí říše následně „Andrejovi“ s knírkem vkládají do úst spontánní doznání k jeho zjevným cynickým postojům jak vůči nejvyšší výkonné funkci ve státě, tak i k voličům.

„Žádné rozumné argumenty mi volby nevyhrály!,“ zavrhuje možnost, že by si šel do televizní debaty obhájit výměnu na ministerstvu spravedlnosti den poté, kdy případ dotačního podvodu spjatý s luxusním konferenčním centrem Čapí hnízdo, převzali státní zástupci. „Nech si to zapamatují, že mě se nikdy nezbavíte!,“ přechází stejně jako v životě v nejvypjatějším momentu do Slovenštiny. Generálům, kteří by to snad ještě netušili, následně  připomene, s kým mají tu čest. „Jsem jediný estébák, který se stal premiérem, z evropských peněz si dotuji linky na tousty… a když ne, tak mi je zaplatí ti idioti, co mě volili,“ hřímá Andrej v bunkru. Teprve když se uklidní, začne uvažovat v intencích marketingové figuríny, do níž hnojaře a velkouzenáře stylizovali jeho poradci. „Vymyslete zas nějaké vtipné tričko, zítra budou koblihy od Penamu zdarma,“ mumlá si pod knírkem.

Snad jen v jediném momentě se autoři Babišově skutečné strategii vzdalují. Je to v okamžiku, kdy hlavní hrdina pokládá řečnickou otázku po zákonu proti shromažďování. O nic podobného totiž Babiš aktuálně zjevně neusiluje. Daleko pravděpodobnější je, že Babiš, poučen nedávnými protesty v Maďarsku a Polsku, sází na to, že demonstrace nebudou pokračovat donekonečna, neboť se lidem omrzí. To by z Babišova pohledu bylo ideální. Na druhou stranu demonstrace před třiceti lety lidi bavily až do pádu režimu a zdá se pravděpodobné, že i Babišovy pořádky jsou lidem dostatečnou pobídkou k vytrvalosti.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]