VIDEO: Šifra mistra Leonarda. Profesor Langdon vyráží k volbám

Profesor Robert Langdon s tváří Toma Hankse se vydal za dalším dobrodružstvím. Tentokrát je jeho cílem volební urna před sochou svatého Václava. Nejde o další román z dílny spisovatele Dana Browna, ale o výborně zpracované video Michala Orsavy, které zasazuje hlavního hrdinu do centra Prahy v předvolební době.

„Něco ti řeknu. Zázraky se dějí každý den. Někdo tomu nevěří. Přesto je to tak. Sakra, ale už toho mám dost,“ to jsou první slova, kterými Langdon „promlouvá“ hlasem zesnulého Vladimíra Dlouhého při procházce Prahou plnou předvolebních hesel. Ta slibují levnější máslo, vlastní moře nebo více oříšků pro Popelku.

„Hodně věcí bylo špatně, ale naděje tu je,“ říká nadále ve videu, které je podehrané dramatickou hudbou, Langdon. „A země je čím dál větší a ví, že bez vás to bude na ho*no. Probíral jsem možnosti jednu po druhé, ale už vím jistě, co teď musím udělat, a tak jsem se začal modlit. Víš, že už to brzy přijde,“ uzavírá Langdon svou řeč a vhazuje hlas do volební urny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner