VIDEO: Silná pachuť účelové otočky, komentuje Milion chvilek kauzu Čapí hnízdo

Mikuláš Minář, zástupce hnutí Milion chvilek pro demokracii, uveřejnil video, ve kterém pojmenovává pochybnosti kolem zastavení kauzy Čapí hnízdo. Státní zastupitelství vyzval ke zveřejnění celého rozhodnutí.

Ve videu se Minář pozastavuje nad tím, kolik případů bylo takovýmto způsobem zastaveno, aby bylo konstatováno, že se nestal trestný čin. „Pouhých devět z 38 tisíc,“ říká.

Podle Mináře je velký problém v tom, že na národní úrovni je v pořádku to, co na té evropské nikoli. Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) totiž podvod jasně konstatoval.

„Skutečně neexistuje pochybnost o tom, že se nestal trestný čin?“ ptá se Minář. Milion chvilek pro demokracii žádá státní zastupitelství, aby vydalo a zveřejnilo celé odůvodnění rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo. „Je to ve veřejném zájmu,“ zdůrazňuje.

Hnutí svolává další akci – regionální setkání na 28. září. Veřejnost má podle Mináře na vysvětlení právo, a to zejména kvůli Babišovu střetu zájmů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner