Video: Slavní Gorillaz vystoupí i u nás, v Praze představí nové album Humanz

Gorillaz (Wikimedia Commons)

Gorillaz | FOTO: Wikimedia Commons

14. listopadu se v pražské O2 aréně uskuteční koncert britské kapely Gorillaz. Skupina vystoupí v rámci turné k novému albu Humanz, které od začátku letošního roku pomalu odtajňuje. A podle ukázek se zdá, že Gorillaz se po šesti letech vrací v plné síle. Ohlasy fanoušků jsou plné nadšení, a to nejenom kvůli dokonale namixovanému zvuku, ale i díky množství zajímavých hostujících umělců, jako například skvělé  soulové zpěvačce Mavis Staples či hiphopovému triu De La Soul. Opět to bude trochu hip hop, trochu jazz, soul i indie music. Co se týče obsahu písní, i Gorillaz se vyrovnávají se složitou politickou situací, celé album je jakousi postapokalyptickou vizí, jejímž předobrazem byl v jejich případě samozřejmě brexit.

Britské uskupení Gorillaz vystupuje už od svého založení v roce 1998 převážně virtuálně. Lídry celého projektu jsou od samého začátku zpěvák kapely Blur Damon Albarn a kreslíř Jamie Hewlett. Ten také dal Gorillaz kreslenou podobu, která je pro ně typická. Komiksové postavičky, beroucí na sebe identitu členů skupiny, hrají v klipech, poskytují rozhovory. Jak prozradil pro časopis Rolling Stone Damon Albarn, výtvarník je vždy u každé písně od samého začátku, okamžitě vše kreslí a zpětně tak inspiruje hudebníky. Podle zpěváka by bez něj nikdy žádná skladba nevznikla.

Na koncertní turné ale přece jen kreslené postavičky nevyrážejí, a tak se i v Praze můžeme těšit na Murdoca Niccalse (basová kytara), Noodle (kytara), Russela Hobbse (bicí) a samozřejmě hlas Damona Albarna, Gabriela Wallace, Mike Smithe a mnoha dalších. Předprodej vstupenek začne už tento pátek 5. května.

 

 

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]