VIDEO: Slováci si pořídili plot proti migrantům. Zastaví i útok raketometem

Eric Drooker

Téměř milion eur údajně utratili naši slovenští sousedé za plot, který v případě potřeby chtějí použít proti migrantům, pokoušejícím se přejít na území Slovenska. Podle Denníku N je sice téměř dva metry vysoká zeď určená do bojových podmínek, kde také bývá používána, ale zřejmě bude postavena na hranice s Rakouskem a Maďarskem. Premiér Fico i ministr vnitra Kaliňák zatím tají, jak dlouhý plot vláda nechala pořídit.

Plot je normálně stavěn vojáky například v Afghánistánu nebo Iráku, ale podle předsedy slovenské vlády je možné, že bude použit i k odražení náporu běženců. „Ministerstvo vnitra muselo připravit technické řešení pro případ, že migranti, kteří zůstanou na slovinsko-rakouských hranicích, budou mít zájem se přesouvat dále na sever, přes Slovensko a Českou republiku do Německa,“ řekl novinářům Robert Fico.

Ochranná zeď je prý rozložitelná velmi rychle. Do kontejneru, který je připojen za tahačem se vejde víc jak 300 metrů plotu. Kilometr je pak rozložen zhruba za hodinu. Naplnění pískem nebo hlínou, trvá podle slovenského deníku při použití pěti strojů a patnácti lidí, kolem tří dnů. V tento moment už je plot odolný například proti raketám nebo bombám.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]