V mezinárodní filmové distribuci se brzy objeví nový snímek přibližující nejslavnější odbojovou akci druhé světové války, atentát na Heydricha, který úspěšně provedli čeští parašutisté. Film vznikl v mezinárodní koprodukci, jednu z hlavních postav představuje Rosamund Pike, která se objevila také v jednom z filmů o agentu 007. Na rozdíl od ostatních snímků, kteří hrdinný čin českého odboje přibližují, by se měl tento více zaměřit na samotného Heydricha. Podtitulem filmu je: Čím větší zlo, tím větší hrdinové.

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády – na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného konečného řešení židovské otázky, uvádí distributor filmu Smrtihlav. Do kin v ČR vstoupí 8. června.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora