VIDEO: Studenti si udělali legraci z Bloku proti islámu. Ovčáček se zlobí

repro ČT

Jiří Ovčáček | FOTO: repro ČT

Když 17. listopadu probíhala na náměstí Jana Palacha demonstrace Bloku proti islámu (rozuměj pár lidí, kteří vykřikovali, že uprchlíci, kteří tu nejsou, nás zničí), studenti UMPRUM, okna jejichž školy směřují k Rudolfinu, se rozhodli udělat si z nich legraci. Pustili proto hlasitě hudbu, která setkání poněkud narušila. A to velmi pohoršilo mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, který má – jak známo – k existencím, které na demonstraci vystupovaly, rozhodně blíže.

Normální člověk se podobné věci samozřejmě zasměje. Antiislamisté prohlásili cosi o tom, že zlí studenti jsou placeni ještě zlejšími neziskovkami, čímž celá věc v podstatě končí. Ne tak na Pražském hradě. Ovčáček projevil jako vždy sofistikovaný názor: „České tzv. elity obdivují totalitu? V posledních týdnech jsme svědky pozoruhodného odhalení. Český mediální mainstream a spřízněné tzv. elity se za křiku o obraně demokracie plně hlásí k totalitním ideologiím. Nejprve toto souručenství vyzdvihlo vlajku otrokářského státu, aby symbolicky ve státní svátek 17.11. vyneslo na piedestal náboženství, které má jednoznačně totalitní rysy. Co nabídnou příště? Nábor do fašistického praporu AZOV?“ optal se na Facebooku, nebyl to ale jeho jediný příspěvek.

screenshot-2016-11-18-19-41-47

Pan mluvčí se tak velmi pozastavoval nad jednou recesistickou akcí, která ostatně směřovala k lidem, ze kterých si nic jiného než legraci dělat ani nelze. Zajímavé je, že poněkud zapomněl, že jen o pár hodin později téměř na stejném místě zastavila policie průvod neonacistů, kteří se spojili s fanoušky jeho hradního šéfa, aby pochodovali Židovským městem.

Taková věc ale vadí jistě méně než pustit arabskou hudbu z okna. Aspoň že máme jasno, pane Ovčáčku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner