VIDEO: Švédští fotbaloví chuligáni zaútočili na gang migrantů

Eric Drooker

Gang nezletilých migrantů z Maroka, který je postrachem Stockholmu, se v pátek večer rozhodly rozprášit desítky maskovaných útočníků. Mladí přistěhovalci jsou na zdejším nádraží známí pro krádeže a agresivní chování. Podle některých zdrojů by také měli obtěžovat místní ženy. Policie je ovšem proti nezletilým bezradná a proto je často i přes dokázané přestupky, nechává na svobodě. Proto se stockholmští rowdies rozhodli vzít zákon do svých rukou.

Akce proti nebezpečnému gangu byla naplánována dopředu a tak se policistům podařilo včas proti agresivním útočníkům zasáhnout. Před tím, než muži zákona začali zatýkat, podařilo se maskovaným mužům rozházet několik desítek letáků, na kterých byly nápisy „To stačilo!“ nebo „Pouliční děti ze severní Afriky dostanou trest, jaký si zaslouží“.

[ctete-foto]41667[/ctete-foto]

Tři radikální fanoušci stockholmských fotbalových klubů byli zadrženi, ale po noci v cele, byli propuštěni na svobodu. Policisté přiznávají, že sami jsou na gang, působící v okolí nádraží, krátcí. Marocká mládež, která bez rodičů žije ve švédském hlavním městě a kriminální činností si vydělává peníze, je těžko identifikovatelná. Příslušníci gangu totiž nemají doklady a policisté nedokáží prokázat jejich věk ani jména. Fotbalovým chuligánům tak zřejmě došla trpělivost a zkusili problémy vyřešit po svém.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner