VIDEO: Takhle Babiš mluvil o Zaorálkovi na Šumanově nahrávce

Již před více než dvěma lety na veřejnost unikly originální nahrávky toho, jak se vyjadřuje premiér, tehdy ministr financí Andrej Babiš, o policii, svých zaměstnancích nebo třeba o koaličních partnerech.

Expremiéra Bohuslava Sobotku označil (nejen) za blbečka, několikrát se ostře otřel o ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová podle něj nic nedělá (a to je to nejslušnější, co o ní říká). Novinářku Sabinu Slonkovou zase označil za zhrzenou p*ču.

Nahrávku připomínáme ve chvíli, kdy Zaorálek vstupuje do vlády jakožto ministr kultury. Co zaznělo? „Zaorálka pošlu do p*dele, je to d*bil neschopnej, já mu to řeknu ti veřejně,“ rozčiluje se Babiš.

Prezident Miloš Zeman by měl jmenovat Zaorálka jako šéfa rezortu kultury, kterým se původně měl stát Michal Šmarda, příští úterý.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner