VIDEO: Těšíte se na nové Star Wars? Poslední z Jediů nechává nahlédnout do zákulisí

Premiéra osmé epizody Star Wars s podtitulem Poslední z Jediů bude v prosinci. Nedočkaví fanoušci tak hltají jakoukoliv zprávu, fotku nebo video, aby tak ukrátili nekonečné čekání. Tvůrci nyní vypustili video, které nechává nahlédnout do zákulisí. Ve tříminutové nahrávce se objevují téměř všichni hlavní protagonisté.

„Epizoda VIII? Páni! První film přitom ani číslo neměl,“ prozrazuje v úvodu videa Anthony Daniels, který se jako jediný herec objevil ve všech filmech Star Wars. A jeho C-3PO nebude chybět ani podeváté. Říkáte si podeváté? Loni si totiž zlatý robot zahrál i ve filmu Rogue One: Star Wars Story, který se odehrává mezi epizodami III a IV.

„I když si myslím, že to všechno znám, tvůrci dokážou vymyslet takové dějové zvraty, které by mě nikdy nenapadly,“ prozrazuje Mark Hamill, který se znovu vrací jako Luke Skywalker.

Režisérem osmé epizody je Rian Johnson, který je rovněž autorem scénáře. „Doufám, že to bude trochu šokující. Hlavně ale doufám, že film bude působit opravdově a upřímně,“ řekl Johnson, který má za sebou snímky Bratři Bloomovi nebo Looper. Johnson se v ukázce pokouší napodobit zvuky, které vydává Wookie Chewbacca.

„Rian Johnson musí zapracovat na své wookijštině! Směšné! Nový režisér a není schopný se naučit wookijsky,“ rozčiluje se naoko John Boyega, který si podruhé zahraje postavu Fina. Krátce se v ukázce mihne také Benicio del Toro, jehož postava je prozatím zahalena tajemstvím.

„Je to o rodině, a to je na tom tak silné,“ říká ve videu herečka Carrie Fisherové, která se naposledy představí jako princezna Leia. Fisherová zemřela na konci loňského roku. Stihla dokončit všechny své scény. A zatím není jasné, jakým způsobem se filmaři s odchodem její postavy vypořádají.

Natáčení trvalo sto dní. Tvůrci nechtějí z děje příliš prozrazovat. Tato strategie se jim vyplatila u sedmé epizody Síla se probouzí, která vydělala 2 miliardy dolarů. Premiéru má Poslední z Jediů 14. prosince.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]