Video: Tomáš Klus patří do Bohnic… Akce Mezi ploty se blíží

Tomáš Klus  (ceskatelevize)

Tomáš Klus | FOTO: ceskatelevize

Ve dnech 27. a 28. května proběhne už 25. ročník festivalu Mezi ploty. Areál psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích opět ožije mnoha hudebními, divadelními i výtvarnými akcemi a workshopy. Vystoupí mimo jiné Tomáš Klus, Xindl X, Mňága a Ždorp, Richard Müller nebo Aneta Langerová, těšit se můžete ale i na divadlo Sklep či improvizovaný program známého pořadu Na stojáka s Ester Kočičkovou v hlavní roli.

Když byl před 25 lety vyhlášen 1. ročník této specifické kulturní akce, všichni kroutili hlavou, a to přestože byl začátek devadesátých let a zdálo se, že nic není nemožné. Zajít si na koncert nebo do divadla přímo do areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích znělo opravdu jako nápad bláznů. Co na to pacienti? A co návštěvníci? Tehdy to byla akce až bulvárního charakteru, pacienti se procházeli po areálu v županech, ti zatím zdraví je zvědavě okukovali. Pro všechny to bylo nové. Zájem tehdy skutečně předčil očekávání, v Bohnicích proběhl takový malý český Woodstock a nadšení neznalo mezí. Propojit dva světy, které jsou oddělené velmi snadno smazatelnými hranicemi, bylo zkrátka dobrým nápadem. A již 25. ročník je toho jasným důkazem.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]