VIDEO: Tomio Okamura dostal na předvolební akci do obličeje štrúdlem

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura (FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská, se svolením autorky)

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura | FOTO: FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská, se svolením autorky

Na předvolební akci SPD Tomia Okamury v Praze došlo k nečekanému incidentu. Jedna žena udeřila šéfa strany Tomia Okamuru do obličeje moučníkem v krabici.

Video zachycující událost zobrazuje ženu, která přinesla Okamurovi krabici, a když ji otevřela, vmetla obsah politickému vůdci do tváře. Okamura byl zjevně zaskočen, načež okamžitě zasáhli muži stojící v jeho blízkosti, zřejmě policisté v civilu. Ženy se zmocnili, povalili ji o kousek dál na zem a zaklekli ji. Muži měli na sobě policejní pásky a při zásahu křičeli „policie“.

„Během půl vteřiny zakročili policisté v civilu, o kterých jsem nevěděl,“ uvedl podle ČTK Okamura a zdůraznil, že ho žena do obličeje netrefila. Označil ji za podporovatelku Pirátů. „Svědčí to o obrovské nervozitě stran Fialovy vládní koalice, protože když nemají program, který můžou nabídnout občanům, tak nastupuje agresivita a násilí,“ řekl serveru Okamura.

„Žena je podezřelá z přestupku proti občanskému soužití a po zajištění byla propuštěna,“ sdělil iDNES mluvčí policie Jan Daněk.

Spolek Biotická Pekařská Brigáda zveřejnil video z incidentu na svém facebooku. „Okamurova pohrdavá a vinu svalují rétorika na ty, kteří se ocitli v těžké životní situaci, ze které si nemohou sami pomoci, se nám hnusí, vyvolává v nás hněv a nutí nás péci štrůdly,“ uvedli členové spolku. Moučník byl podle nich z vyhozených potravin a z veganské šlehačky.

Okamura vede předvolební kampaň ve výrazně populistickém tónu. Mimo jiné na sociálních sítích vyzval: „Jedinou reálnou významnou opoziční vlasteneckou silou, která je kompetentní podílet se na správě země, je hnutí SPD. (…) Žádáme tímto všechny naše členy, příznivce a hlavně občany nespokojené s Fialovou vládou, aby se těchto voleb určitě zúčastnili v maximálním počtu a aby svými hlasy vyjádřili podporu kandidátům hnutí SPD, a dali tak současné vládě jasně najevo, že nastal čas na její demisi.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články