Donald Trump pronesl poslední projev ve funkci. Nějak se vrátíme, slíbil

ČTK/ABACA/Pool/ABACA

Prezident Spojených států Donald Trump a první dáma Melania Trump opouštějí Bílý dům. | FOTO: ČTK/ABACA/Pool/ABACA

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 SEČ) opustil Bílý dům, do kterého se odpoledne místního času nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Následně dosluhující prezident zamířil na vojenskou základnu Andrews v Marylandu, kde na něj čekala dcera Ivanka, její manžel Jared Kushner s dětmi a synové Donald jr. a Eric. Funkční období Donalda Trumpa skončí v poledne místního času (18:00 SEČ)

Krátce před půl třetí odpoledne středoevropského času přistál vrtulník amerického námořnictva s Donaldem Trumpem a jeho ženou na palubě na vojenské základně Andrews v Marylandu. Bílý dům společně opustili krátce před tím. Trump na základně pronesl projev poslední projev ve funkci prezidenta Spojených států.

„Byly to neuvěřitelné čtyři roky, hrozně moc jsme toho společně dosáhli. Chci poděkovat rodině, zaměstnancům, chci poděkovat za vaši tvrdou práci. Neumíte si představit, jak tahle rodina tvrdě pracovala, pro vás,“ zahájil svůj projev odcházející prezident Donald Trump.

FB

Následně vyjmenoval své úspěchy. „Podařilo se nám obnovit vojenskou sílu Spojených států. Postarali jsme se o veterány. Vyjádřili nám podporu, jakou nezažil nikdo jiný,“ pokračoval Trump, podle kterého mají nyní veteráni lepší přístup ke zdravotní péči.

Donald Trump se pochválil za vytvoření pracovních míst a zároveň vzkázal, že doufá, že nová administrativa nezvýší lidem daně. Američanům také slíbil, že okolo koronaviru brzy uvidí rychlé zlepšení situace.

„Jste úžasní lidé, tohle je skvělá země a je mi velkou ctí, že jsem mohl být vašim prezidentem,“ řekl Trump. „Vždycky za vás budu bojovat. Budu sledovat a poslouchat, co se děje. Přeji nové administrativě úspěch. Myslím si, že úspěšní budou, protože jsou položeny základy, aby dokázali něco úžasného,“ prohlásil závěrem končící prezident. „V nějaké podobě se vrátíme,“ doplnil Trump.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner