VIDEO: Trump s Obamou se dokonce sešli před kamerami

WSJ

Setkání Trumpa s Obamou v Bílém domě | FOTO: WSJ

Dosluhující demokratický prezident Spojených států Barack Obama právě přijal svého republikánského nástupce Donalda Trumpa v Bílém domě. Trumpa doprovází manželka Melania, která se ale soukromě sešla s Obamovou ženou Michelle.

Trump z New Yorku přiletěl na letiště Ronalda Reagana, odkud jeho kolona zamířila do centra Washingtonu. Obama s Trumpem jednají v Oválné pracovně, která je ikonickým srdcem Bílého domu i prezidentské moci.

Obama ve středu řekl, že jeho odlišné názory s Trumpovými nejsou žádným tajemstvím. „Nebude to jednoduchá schůzka,“ řekl Obamův mluvčí Josh Earnest.

Obama nicméně přislíbil, že Trumpovi poskytne stejně vysokou úroveň profesionální zdvořilosti, jaké se mu dostalo od republikánského prezidenta George Bushe mladšího před osmi lety, když od něj přebíral moc.

The Wall Street Journal právě přinesl online záběry ze setkání.

Z Bílého domu odjede Trump na Kapitol, kde se k separátním jednáním sejde s předsedou Sněmovny reprezentantů Paulem Ryanem a šéfem republikánské většiny v Senátu Mitchem McConnellem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner