VIDEO: Týdeník FORUM byl úspěšně pokřtěn, kmotry mu byli Kocáb s Pavlíčkem

Johana Hovorková, Pavel Šafr a Michael Kocáb. (Zbyněk Pecák)

Johana Hovorková, Pavel Šafr a Michael Kocáb. | FOTO: Zbyněk Pecák

Středeční večer na Křižíkově fontáně patřil dvěma důležitým událostem. Odehrál se zde koncert k 30 letům od odchodu sovětských vojsk a také se pokřtil nový Týdeník FORUM. Noviny, které budou protipólem provládních médií, představil jejich šéfredaktor Pavel Šafr a hlavní editorka Johana Hovorková. Kmotry se stali Michael Kocáb a Michal Pavlíček.

Koncert Pražského výběru s hosty Hanou Kosnovskou, Viktorem Dykem a Michalem Skořepou vyvrcholil představením novinky na novinových stáncích, Týdeníku FORUM. Michaela Kocába samozřejmě zajímalo, co bude hlavním cílem novin. „Celé naší redakci jde o to, aby demokratická část veřejnosti znovu získala sebevědomí. Abychom se uměli postavit omezování svobody v naší zemi,“ vysvětlil Pavel Šafr.

„Proto jsme moc rádi, že můžeme být tady, na tomto skvělém koncertě. Tím, že jste tady, jste pomohli celé té myšlence. Tenhle koncert je oslava svobody a připomenutí, že ta naše svoboda není bohužel vůbec samozřejmá. My o ni můžeme přijít, a to nejen tanky, my o ni můžeme přijít třeba i vlastní hloupostí,“ dodal šéfredaktor Týdeníku FORUM.

Hlavní editorka novin Johana Hovorková ho poté doplnila. „Chtěla bych nejprve poděkovat těm úžasným hudebníkům za tenhle skvělý večer, je to opravdu neuvěřitelné. Děkuji vám všem, že jste přišli. Děkujeme těm, kteří nás finančně podpořili, protože za naší redakcí a za Týdeníkem FORUM nestojí žádný oligarcha, podnikatel, a vůbec ne premiér,“ narážela Hovorková na média vlastněná Andrejem Babišem.

„Děkuji svým skvělým kolegům, že jsou tak stateční a neuvěřitelní. Že dávají svou práci a energii do toho, co děláme. Děkujeme kolegům z redakce Hlídacího Psa a magazínu Reportér, že do toho šli s námi, a zejména děkujeme tady Pavlovi, protože to založil, udržel, nevzdal a dovedl až k tomu, že vracíme Čechům noviny,“ řekla novinářka za potlesku téměř dvou tisíc přítomných diváků.

Chcete si přečíst, jak je možné, že Babiš se svým někdejším kolegou jen tak převážel peníze v diplomatickém kufříku? Jaký důkaz o Babišově diplomatickém pasu Týdeník FORUM přináší? A jak to souvisí s Babišovým následným pohádkovým zbohatnutím? Kupte si Týdeník FORUM a dozvíte se to. Předplatné najdete ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]