VIDEO: V Aleppu trpí civilisté. Podívejte se na záběry dronu ze zničeného města

Eric Drooker

Generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna v pondělí velmi zneklidnily informace, podle kterých v posledních hodinách v syrském městě Alppo se stává obětí krutého násilí mnoho civilistů, a to včetně žen a dětí. Sdělil to v newyorském sídle OSN novinářům jeho mluvčí.

“Při zdůraznění, že Spojené národy nejsou s to ověřit z nezávislých zdrojů tyto informace, chce generální tajemník vyjádřit své velké znepokojení zúčastněným stranám. Řekl svému zvláštnímu emisarovi pro Sýrii, aby se tím se zúčastněnými stranami rychle zabýval,” uvedl mluvčí.

Vyjádřil se v době, kdy Aleppo padá do rukou syrského režimu prezidenta Bašára Asada. Syrským vládním jednotkám se v posledních týdnech podařilo s pomocí ruských letadel postupně vyhnat z města téměř všechny protivládní ozbrojené vzbouřence, které podporují západní spojenci v čele s USA.

Bitva o syrské Aleppo se chýlí ke konci. Povstalci přišli o další desítky lidí a stáhli se ze všech šesti důležitých čtvrtí, které dosud ovládali, oznámil v pondělí Ramí Abdar Rahmán, šéf exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR). Podle něj už rebelové ve druhém největším syrském městě kontrolují jen jedno malé území. Syrská státní televize tvrdí, že režimní síly se spojenci kontrolují již 99 procent města.

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články