Video: Veliký Putin navlékl ochranný oblek a poctil svou návštěvou nemocnici

YouTube/Kremlin.ru

Vladimir Putin na návštěvě nemocnice, kde jsou moskevští pacienti s koronavirem | FOTO: YouTube/Kremlin.ru

Vladimir Putin navštívil nemocnici v Kommunarce, která je určena pro pacienty s podezřením na infekci koronavirem a je tam většina moskevských pacientů s touto nákazou.

Putin uspořádal ve své venkovské rezidenci Novo-Ogarjovo setkání o boji proti koronaviru. Jak píše server Rg.ru, „‚prezident naslouchal zprávám o stavu věcí,‘ řekl mluvčí prezident Dmitrij Peskov tiskovým agenturám a dodal, že se pak rozhodl jít na schůzku do nemocnice v Kommunarce, aby zjistil, co se tam děje.“

Vskutku dorazil, oděn do sportovní bundy s nápisem Sambo, nasoukal se do žlutého skafandru a šel na obhlídku.

Komentář podrobně popisuje, jak si prezident vydezinfikoval ruce, nasadil si masku a navlékl žlutý oblek. (Ostatní měli bílé.) Po prohlídce pobesedoval s pracovníky nemocnice v kanceláři hlavního lékaře. Hlavní lékař Denis Procenko Putinovi objasnil, že jsou dva scénáře, italský a asijský, podle prvního se nemoc šíří a podle druhého ustupuje.

Pak prý prezident vlastním příkladem ukázal, že není namístě žádná panika a bez jakýchkoli ochranných prostředků se na chodbě fotografoval na památku se zdravotníky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner