VIDEO: Velkolepý start Týdeníku FORUM. Zahrál Pražský výběr se symfoniky

AUTOR: FORUM 24

30 let bez okupantů… a nikdy více! Tak zněl název středeční akce na na pražské Křižíkově fontáně. Oslavy výročí ochodu sovětských vojsk z Československa se zúčastnilo téměř dva tisíce diváků. Reportáž z velkolepého koncertu najdete v tomto článku.

Za doprovodu Českého národního symfonického orchestru zahrál populární Pražský výběr v čele s Michaelem Kocábem a Michalem Pavlíčkem. Spolu s nimi zazpívali Viktor Dyk, Hana Kosnovská a Michal Skořepa.

Program otevřel písničkář Xavier Baumaxa, který u diváků bodoval především skladbou Varan ve Varech parodující prezidenta Miloše Zemana. Středobodem koncertu se stal křest nového Týdeníku FORUM. Ten vrací Čechům noviny, které jim zničil premiér Andrej Babiš.

„Mladou frontu DNES, Lidové noviny a deník Metro vlastní premiér této země. Tyto noviny kdysi sehrávaly zásadní roli při obraně země, při obraně veřejnosti, před zneužíváním moci,“ prozradil šéfredaktor Týdeníku FORUM a deníku FORUM 24 Pavel Šafr s tím, že Česká republika potřebuje obnovit instituci novin.

„My věříme v tištěné noviny, my věříme v to, že noviny jsou komplexní dílo a že když se něco vytiskne, tak je to zásadnější skutečnost, než když to proplyne internetem,“ dodal Šafr.

Chcete si přečíst, jak je možné, že Babiš se svým někdejším kolegou jen tak převážel peníze v diplomatickém kufříku? Jaký důkaz o Babišově diplomatickém pasu Týdeník FORUM přináší? A jak to souvisí s Babišovým následným pohádkovým zbohatnutím? Kupte si Týdeník FORUM a dozvíte se to. Předplatné najdete ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]